Las Vegas MLS Stadium

Pojemność25 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoLas Vegas
Kluby?
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Populous

Reklama

Las Vegas MLS Stadium – opis projektu

Koncepcja przedstawia wczesne założenie dla planowanego stadionu MLS w Las Vegas. Architektonicznie wiele może się zmienić, jednak kluczowe elementy pozostaną niezmienne. Po pierwsze lokalizacja: stadion i bardzo złożony kompleks komercyjno-mieszkalny mają powstać w dzielnicy Cashman, na powierzchni ok. 25 hektarów. Dzięki połączeniu z Las Vegas Boulevard, obiekty byłyby na północnym przedłużeniu słynnego pasa kasyn.

Sam stadion, zaplanowany w miejscu baseballowego Cashman Field, miałby posiadać stały dach nad boiskiem przypominający ten z powstającego w innej części miasta Raiders Stadium. Dzięki temu można by łatwiej kontrolować temperaturę wewnątrz podczas meczów i chronić widzów przed skwarem Nevady. Murawa byłaby wysuwana na zewnątrz, co uczyniłoby Las Vegas jedynym miastem na świecie z doma takimi stadionami (Raiders też otrzymają wysuwane boisko).

Negocjacje między The Renaissance Companies a miastem Las Vegas rozpoczęły się jeszcze w 2017 roku, a na początku czerwca obie strony weszły w półroczną współpracę na wyłączność, by stworzyć odpowiedni model dla sfinalizowania projektu. Jego fundamentalną częścią jest uzyskanie licencji na stworzenie w mieście drużyny MLS.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019