Stadio Libero Liberati

Pojemność18 500
Kraj Włochy
MiastoTerni
KlubyTernana Calcio
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 50 mln
Czas budowy2022 - 2024
Projekt Baldi Margheriti & Associati

Reklama

Stadio Libero Liberati – opis projektu

Nowy stadion ma powstać w miejsce Stadio Libero Liberati, który liczy już ponad 50 lat. Budowa będzie przebiegać etapami, aby umożliwić drużynie rozgrywanie meczów w czasie robót.

Obiekt ma mieć zwartą kompaktową bryłę z jednokondygnacyjnymi trybunami pokrytymi dachem. Nie będzie żadnych barier pomiędzy boiskiem a trybunami, mającymi się znaleźć 7-8 m od murawy. Zadaszenie ma być pokryte panelami fotowoltaicznymi, co ma zapewnić odpowiedni bilans energetyczny.

Jednym z warunków budowy stadionu jest powstanie wraz z nim prywatnej kliniki dla 200 pacjentów, która ma być zbudowana w rejonie Ternanello. W długoterminowej perspektywie ma ona przynosić spore przychody i zwrócić część kosztów poniesionych na budowę stadionu.

Powierzchnia Nuovo Stadio Libero Liberati ma wynosić 24 000 m2, co jest sporą oszczędnością miejsca zważywszy na fakt, że obecnie obiekt zajmuje 39 000 m2. Stadion ma posiadać 6000 m2 powierzchni komercyjnych, a liczba miejsc parkingowych ma wzrosnąć z aktualnych 123 do 1290 (nowy parking od strony cmentarza).

Przed stadionem powstanie plac o powierzchni 13 000 m2 i przejście podziemne. Planowane jest także klubowe muzeum oraz ośrodek sportu młodzieżowego.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021