Neyland Stadium

Pojemność101 915
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoKnoxville
KlubyTennessee Volunteers
KategoriaProjekt realizowany
Koszt$ 288m
Czas budowy2021–2026

Reklama

Neyland Stadium – opis projektu

Jak rozwijały się plany kolejnej modernizacji Neyland Stadium?

W 2016, we współpracy z firmą Populous, przeprowadzono studium wykonalności mające wskazać kierunki dalszych prac modernizacyjnych na Neyland Stadium. W październiku 2016 wstępnie zatwierdzono przyznanie 106 mln $ na realizację trójfazowego planu. W listopadzie 2017 rada University of Tennessee zatwierdziła nowy, dwufazowy plan, który miał pochłonąć 340 mln $ (180 mln $ w I fazie). Po zmianie na stanowisku dyrektora Tennessee Volunteers w grudniu 2017 plany te zostały zrewidowane i odłożono w czasie ich realizację.

Pierwsze remonty wykonano w 2019, chociaż rozpoczęcie głównych prac modernizacyjnych nastąpiło dopiero jesienią 2021. Renowacje obejmowały głównie dwa aspekty: przebudowę dolnej części zachodniej trybuny oraz powstanie drugiego telebimu na północnym łuku. Realizacja planu miała kosztować 180 mln $. W czerwcu 2022 rada University of Tennessee zatwierdziła przyznanie dodatkowych środków (108 mln $) i rozszerzenie planu modernizacji o dodatkowe aspekty. Rozszerzenia zakresu prac dokonano m.in. w oparciu o opinie zbierane od kibiców.

Co obejmuje plan modernizacji Neyland Stadium?

Poszerzona lista zadań obejmuje m.in. instalację liter V-O-L-S na koronie południowej trybuny, zwiększenie liczby punktów cateringowych, modernizację wnętrz, poprawę komfortu i bezpieczeństwa, rearanżację przestrzeni przed bramami wejściowymi od strony południowej, renowację skyboksów, objęcie stadionu dostępem do sieci WiFi, stworzenie nowego systemu nagłośnienia czy budowę dodatkowych ceglanych murów w celu poprawy estetyki i nadania obiektowi jednolitego stylu.

Dzięki przebudowie dolnego fragmentu zachodniej trybuny, w tej części powstaną miejsca premium, wyposażone w krzesełka z oparciami. W przestrzeniach pod tym fragmentem trybun (12 tys. stóp kwadratowych) znajdą się bary i restauracje dostępne dla widzów zasiadających na odnowionych sektorach. Natomiast instalacja drugiego telebimu wiąże się z rozbiórką fragmentu trybun na północnym łuku (w górnej, centralnej części). Przed telebimem powstanie otwarta przestrzeń, gdzie znajdą się nowe punkty gastronomiczne.

Instalacja dwóch zestawów liter V-O-L-S na koronie południowego łuku ma wymiar sentymentalny i jest nawiązaniem do tradycji, gdyż podobne litery, układające się w przydomek Tennessee Volunteers, istniały tam już w przeszłości.

Zakres prac na trybunie południowej obejmie także remont jej wnętrz, w tym powstanie nowych toalet czy poszerzenie korytarzy, co ma poprawić komfort oraz bezpieczeństwo. Nowa fasada z ceglanego muru poprawi ogólny wygląd i estetykę, nadając stadionowi bardziej jednolity styl. Większe przestrzenie przed wejściami na trybuny od strony południowej pozwolą zmniejszyć kolejki, zwiększając wygodę i bezpieczeństwo widzów.

Kiedy zakończy się modernizacja stadionu w Knoxville?

Zakończenie części prac, w tym przebudowy dolnej części zachodniej trybuny i instalacji nowego telebimu, ma nastąpić już jesienią 2022. Kolejne remonty mają być prowadzone etapami, a pełne zakończenie planowanego zakresu robót ma nastąpić w 2026. Renowacje pociągną za sobą nieznaczną redukcję pojemności stadionu, z 102 455 do 101 915 widzów. Modernizacja ma być sfinansowana głównie dzięki przychodom z miejsc premium i stref komercyjnych.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2022