San Siro (I)

Pojemność60 000
Kraj Włochy
MiastoMediolan
KlubyAC Milan, FC Inter
KategoriaProjekt autorski
Koszt€ 100 mln
Czas budowy?
Projekt Studio Aceti

Reklama

San Siro (I) – opis projektu

Stworzona przez prof. Riccardo Aceti, wykładowcę Politechniki Mediolańskiej, ta koncepcja zakłada uratowanie jak największej części istniejącego San Siro przy jednoczesnym dostosowaniu go do oczekiwań klubów piłkarskich, współczesnych norm i zapotrzebowania.

Kluczowym założeniem jest rozbiórka najwyższego poziomu widowni, który zostałby zastąpiony przez wielką galerię zawieszoną na wysokości ok. 40 metrów. Miałyby się tu znaleźć z jednej strony miejsca premium, a z drugiej – powierzchnie komercyjne, tarasy z widokiem na Mediolan czy kryte obiekty rekreacyjne.

Całość prac zdaniem zespołu projektowego można by przeprowadzić stosunkowo szybko i tanio, właśnie dzięki zachowaniu lwiej części istniejącej infrastruktury. Prace wymagałyby dwóch przerw letnich na demontaż obecnych trybun i dwóch sezonów z częściowymi utrudnieniami na budowę nowej infrastruktury.

Zaletą rozwiązania jest ocalenie zabytkowych i symbolicznych elementów dotychczasowego obiektu, a więc i ramp spiralnych z 1955 roku, i nowych wież oraz dachu z 1989.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019