San Siro (I)

Pojemność60 000
Kraj Włochy
MiastoMediolan
KlubyAC Milan, FC Inter
KategoriaProjekt autorski
Koszt€ 100 mln
Czas budowy?
Projekt Studio Aceti

Reklama

Opis: San Siro (I)

Stworzona przez prof. Riccardo Aceti, wykładowcę Politechniki Mediolańskiej, ta koncepcja zakłada uratowanie jak największej części istniejącego San Siro przy jednoczesnym dostosowaniu go do oczekiwań klubów piłkarskich, współczesnych norm i zapotrzebowania.

Kluczowym założeniem jest rozbiórka najwyższego poziomu widowni, który zostałby zastąpiony przez wielką galerię zawieszoną na wysokości ok. 40 metrów. Miałyby się tu znaleźć z jednej strony miejsca premium, a z drugiej – powierzchnie komercyjne, tarasy z widokiem na Mediolan czy kryte obiekty rekreacyjne.

Całość prac zdaniem zespołu projektowego można by przeprowadzić stosunkowo szybko i tanio, właśnie dzięki zachowaniu lwiej części istniejącej infrastruktury. Prace wymagałyby dwóch przerw letnich na demontaż obecnych trybun i dwóch sezonów z częściowymi utrudnieniami na budowę nowej infrastruktury.

Zaletą rozwiązania jest ocalenie zabytkowych i symbolicznych elementów dotychczasowego obiektu, a więc i ramp spiralnych z 1955 roku, i nowych wież oraz dachu z 1989.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019