Stadion Braci Gadajów

Pojemność7 000
Kraj Polska
MiastoTomaszów Mazowiecki
KlubyLechia
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt?
Czas budowy?
Projekt NOW Biuro Architektoniczne
Data projektu 2015

Reklama

Stadion Braci Gadajów – opis projektu

Wizja nowego Stadionu Miejskiego w Tomaszowie Mazowieckim (im. Braci Gadajów) przewiduje dominującą trybunę na wschodzie i trzy znacznie niższe po pozostałych stronach boiska. To jedna z dwóch analizowanych opcji – druga przewidywała układ zbliżony do kołobrzeskiego, z dwiema podobnymi trybunami wzdłuż boiska.

Wybrany wariant zakłada, że na głównej trybunie znajdzie się ok. 4 tys. krytych miejsc siedzących, a parter zostanie wyposażony w pomieszczenia pod wynajem. Parkingi (na ok. 70 aut i 4 autobusy) zaplanowano tak, by ułatwiały korzystanie z punktów komercyjnych na parterze.

Za dynamiczną i ciekawą formę głównej trybuny odpowiada pracownia NOW Biuro Architektoniczne. Nowy układ stadionu będzie typowo piłkarski, ale funkcje lekkoatletyczne będą wyprowadzone zaledwie kilkanaście metrów poza stadion. Pochłoną aktualne boisko treningowe i umożliwią treningi w wielu dyscyplinach.

Nie jest znany harmonogram inwestycji, ponieważ Tomaszów Mazowiecki nie ma środków na samodzielne prowadzenie inwestycji. Do połowy budżetu może otrzymać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, miasto liczy również na środki wojewódzkie.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015