Stadion Yunist

Pojemność5 000
Kraj Ukraina
MiastoWołoczyska
KlubyFC Ahrobiznes
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Data projektu 2020

Reklama

Stadion Yunist – opis projektu

Stadion Junist w Wołoczyskach ma stać się jednym z najbardziej komfortowych na Ukrainie, nawet jeśli nie będzie go w czołówce największych. Jego istniejąca główna trybuna przeszła już modernizację w pierwszych latach istnienia nowego klubu (FC Ahrobiznes powstał w 2016), podobnie główne boisko.

To jednak za mało, dlatego jesienią 2020 pokazano wizualizację docelowego panu dla stadionu. Wschodnia trybuna zostanie przebudowana i zadaszona, by pomieścić w sumie ok. 2 tys. widzów. Dołączy do niej nieco większa – za to ze skromniejszym zapleczem – trybuna zachodnia, również z dachem. Biegaczy ucieszy pewnie fakt, że zaplanowano bieżnię wokół boiska, ale na tyle wąską, by nie odsuwać widzów od zawodników znacząco.

W nowym układzie stadion miałby pomieścić nieznacznie ponad 5 tys. widzów, co przy ludności Wołoczysk w granicach 20 tys. i tak jest bardzo wysoką liczbą. Stadion ma również otrzymać maszty oświetleniowe umożliwiające transmisję telewizyjną, a na wschodzie i północy nowe parkingi i małe boisko treningowe.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020