Városi Stadion

Pojemność8 150
Kraj Węgry
MiastoNyíregyháza
KlubySpartacus
KategoriaProjekt realizowany
KosztHUF 13.8 mld / bln
Czas budowy2021-2023
Wykonawca Épkar Zrt., Nyír-Wetland Generál Zrt.

Reklama

Városi Stadion – opis projektu

Stadion będzie nowym domem dla piłkarskiego klubu Nyíregyháza Spartacus. Projekt dotowany przez rząd będzie dysponował ponad 8 tysiącami miejsc. Zostanie zbudowany w miejscu obecnej areny i ma spełniać wszystkie kryteria UEFA dla obiektów kategorii 2, z możliwością podniesienia standardu i pojemności w przyszłości. Nowy stadion będzie wyposażony w zadaszone trybuny, automatyczny system nawadniania. 

Niektóre elementy konstrukcyjne z obecnego obiektu zostaną zachowane, choć większość czeka całkowite usunięcie. Tak będzie choćby z bieżnią lekkoatletyczną, która zniknie, ale zostanie zastąpiona rekreacyjną bieżnią wokół całego stadionu, otwartą dla wszystkich.

Zwycięska oferta na budowę została złożona wspólnie przez dwie firmy: Épkar Zrt., która również była zaangażowana w budowę Puskás Arena i Nyír-Wetland Generál Zrt., z siedzibą w Nyíregyháza.

W ramach projektu wykonane wszystkie niezbędne prace, w tym projekt obiektu, wyburzenie (częściowe) obecnego stadionu, prace wodne, elektryczne i wentylacyjne. Termin budowy w przetargu przewidziano na maksymalnie 900 dni od podpisania umowy.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021