Sultan Ibrahim Larkin Stadium

Pojemność40 000
Kraj Malezja
MiastoIskandar Puteri
KlubyJohor Darul Takzim
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztMYR 200 mln
Czas budowy2016 - 07.2018
Data projektu 2016

Reklama

Sultan Ibrahim Larkin Stadium – opis projektu

Nowy stadion dla piłkarskiej drużyny Johor Darul Takzim FC stanie na zachodnich obrzeżach Johor Bahru, w nowopowstającej luksusowej dzielnicy Iskandar Puteri. Lokalizację wybrano z uwagi na przecinające się tu autostrady oraz bliskość linii kolejowej. Dzięki nim transport nawet 40 tys. widzów powinien być możliwy zanim jeszcze Iskandar Puteri zostanie w pełni zamieszkane.

Powstający zaledwie kilka kilometrów od Singapuru obiekt był pierwotnie anonsowany jako większy, nawet 50- lub 60-tysięcznik, ale ostateczna pojemność powinna mieścić się w granicach 35-40 tys. widzów, zależnie od finalnego układu widowni. Trybuny otrzymają dolny poziom na pełnym obwodzie i górny obniżający się za bramkami do zaledwie kilku rzędów. Dzięki temu od południa boisko ma być optymalnie nasłonecznione.

Choć układ trybun jest typowo piłkarski, zadaszenie i zewnętrzna bryła będą eliptyczne. Tym samym tylko część widowni będzie kryta, wyłączając frontowe rzędy na każdej z trybun. Poszycie ma składać się przede wszystkim z membrany przepuszczającej światło (ok. 60-80% przezroczystości) oraz aluminiowych paneli okrywających konstrukcję kopuły.

Prace przygotowawcze na placu budowy ruszyły w 2016, przechodząc do fundamentów przed końcem roku. Stadion miał pierwotnie być gotowy przed sezonem 2018, ale jego inaugurację przesunięto na połowę 2018 roku.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2017