Nuevo Estadio de Marbella

Pojemność18 000
Kraj Hiszpania
MiastoMarbella
KlubyMarbella FC
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt?
Czas budowy?
Data projektu 2020

Reklama

Nuevo Estadio de Marbella – opis projektu

Nowy stadion w Marbelli miałby stanąć w tym samym obszarze, co dotychczasowy Estadio Antonio Lorenzo Cuevas, jednak nie dokładnie w jego miejscu. Główny stadion miałby zostać przesunięty na wschód, w kierunku boiska treningowego. Dzięki temu zwolniłoby się miejsce po reprezentacyjnej zachodniej stronie, wzdłuż reprezentacyjnej Travesía Huerta los Cristales, prowadzącej na odległe o 350 metrów plaże.

W wolnej przestrzeni zaplanowano powstanie pawilonu z hotelem i funkcjami komercyjnymi, który formą miałby balansować między wielopokładowym liniowcem a jachtem. W ten sposób wyznaczona zostałaby „morska” estetyka całego stadionu, ściśle związana z portowymi i turystycznymi tradycjami Marbelli.

Przesunięcie stadionu oznacza konieczność zburzenia istniejącej ulicy, ale w jej miejscu powstałby nowy łącznik na zachodzie, z dojazdem bezpośrednio pod główną trybunę. Tu przewidziano aż 2 tys. miejsc w parkingu podziemnym, z racji braku miejsca na naziemny w gęstej zabudowie centrum miasta.

Stadion ma wyróżniać się wyjątkowo dużym udziałem powierzchni biznesowych w ogólnym układzie trybun i ich zaplecza. Przewidziano aż 4600 m2 na cele hospitality, w tym wielką lożę prezydencką o powierzchni 1000 m2. O ile ta prezydencka znajdzie się na zachodzie, o tyle pas lóż ma otaczać całą widownię. Dla większości kibiców dostępny będzie jeden poziom widowni, jednak na wschodzie przewidziano podwyższenie trybun o 10 rzędów na drugim poziomie. Całkowita pojemność ma wynieść 18 tys. miejsc.

Niezwykłym elementem będzie rozsuwany dach nad boiskiem – takie rozwiązanie nigdy nie było stosowane na tak małym obiekcie. Dzięki niemu arena mogłaby gościć koncerty jako hala, ograniczając emisję hałasu i zanieczyszczenia okolicy światłem.

Inwestycja ma być w całości finansowana prywatnie.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020