Aztec Stadium

Pojemność35 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSan Diego
KlubySDSU Aztecs
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$ 310 million
Czas budowy17/08/2020 - 03/09/2022
Projekt Gensler
Wykonawca Clark Construction Group

Reklama

Aztec Stadium – opis projektu

Nowy stadion futbolowo-piłkarski San Diego State University ma stanąć w miejscu dotychczasowego Qualcomm Stadium, choć nie bezpośrednio. Tj. nowy stadion powstanie na zachód, a w miejscu starego powstanie część rozległego kampusu.

Sama arena ma otrzymać wyjściową pojemność 35 tys. widzów, co umożliwi z jednej strony grę akademickiej drużyny futbolowej Aztecs, a z drugiej również potencjalnej drużyny piłkarskiej MLS. Zachodnia trybuna otrzyma bardzo obszerny, półotwarty pawilon z powierzchniami komercyjnymi i strefą hospitality. Z kolei za południową bramką nie będzie tradycyjnych krzesełek, lecz seria tarasów stanowiących część oferty premium.

Stadion jest zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić dodanie dachu nad trybunami lub rozbudowę o nawet 30 tys. miejsc, w razie ponownego zawitania do San Diego drużyny NFL.

Pierwotnie koszt był szacowany na 150 mln $, ale już przy prezentacji tej wstępnej koncepcji okazało się, że były to zbyt optymistyczne szacunki, zmienione na 250 mln $. Gdy budowa się rozpoczęła, koszt wzrósł już do 310 mln $.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2023

2022

2021

2017