PEACE STADIUM Connected by SoftBank

Pojemność20 000
Kraj Japonia
MiastoNagasaki
KlubyV-Varen
KategoriaProjekt realizowany
Koszt?
Czas budowy2021 - 2024
Projekt Yasui Architects & Engineers
Wykonawca Takenaka Corporation

Reklama

PEACE STADIUM Connected by SoftBank – opis projektu

Całkiem nowy stadion piłkarski w Nagasaki ma być częścią kompleksowej rewitalizacji nabrzeża rzeki Urakami. To lokalizacja o symbolicznym znaczeniu, ponieważ niewiele ponad kilometr na północ znajdowało się ognisko wybuchu bomby atomowej zrzuconej przez USA w 1945 roku.

Oczywiście dziś to jedno z najbardziej tętniących życiem miejsc w całej prefekturze. Od 2011 roku okolica ma nową drogę szybkiego ruchu, w 2022 ma również otrzymać stację superszybkiej kolei Shinkansen. Czas więc, by zbudowane po wojnie hale Mitsubishi Heavy Industries ustąpiły miejsca nowej zabudowie, tym razem bez miejsca na przemysł.

Przetarg na zagospodarowanie terenu po fabryce wygrał Japanet Holdings. Firma zaoferowała budowę dwóch drapaczy chmur, z których północny (34 piętra, 115m) miał zaoferować 300 mieszkań i 300 pokoi hotelowych. Południowy (36 pięter, 150m) - głównie biura, a w dolnych kondygnacjach również parking i centrum handlowe. Do końca 2020 zrewidowano zakładane funkcje i zamiast wysokościowców przewidziano niższe budynki, dokładając halę widowiskową dla 5000 osób.

Pomiędzy innymi funkcjami stanie właśnie nowoczesny stadion piłkarski dla drużyny V-Varen, która w 2018 roku po raz pierwszy zagrała w J1 League. Dwupoziomowa widownia musi być zwarta, ponieważ obiekt stanie po przekątnej działki, by zmieścić się na osi wschód-zachód. Jego ostateczny kształt może jednak różnić się od wizualizacji.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2022

2018