Sinara Arena

Pojemność44 130
Kraj Rosja
MiastoJekaterynburg
KlubyFK Ural
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt?
Czas budowy2013-2017
Projekt Alkuta Architects
Data projektu 2013

Reklama

Sinara Arena – opis projektu

Najnowszy pomysł na stadion w Jekaterynburgu jako pierwszy zakłada zburzenie całego istniejącego stadionu, wliczając zabytkowe fronty na wschodzie i zachodzie. Ich zachowanie było bardzo problematyczne zarówno podczas ostatniej renowacji z 2011, jak i pierwszych wizji nowego obiektu, planowanego z myślą o Mundialu 2018.

Fasady dziś zdobiące wejścia na stadion mają jednak zostać odtworzone z zachowaniem oryginalnych cech jako północne i południowe bramy na teren obiektu. Nie będą więc architekturalnie częścią nowego budynku, ale istotnym elementem całego założenia.

Nowy stadion, uwolniony od zabytkowych ograniczeń, przybierze formę konwencjonalną dla tej skali stadionów na całym świecie: widownia zostanie podzielona na dwa poziomy przecięte balkonem dla klientów biznesowych, z zapleczem w postaci skyboksów.

Trybuny zostaną otoczone stalowym szkieletem, na którym powstaną geometryczne wzory, bazujące na stworzonej pod nimi siatce. Część przekrycia będzie nieprzezroczysta, podczas gdy reszta pozwoli wpuścić do środka dużo światła.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2014

2013