Stadion Unii Tarnów

Pojemność9 500
Kraj Polska
MiastoTarnów
KlubyUnia Tarnów
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztPLN 120 mln ?
Czas budowy?
Projekt APA Arches

Reklama

Stadion Unii Tarnów – opis projektu

Miejska koncepcja nowego stadionu dla Unii Tarnów pokazana została w 2016 roku, jednak jej realny koszt okazał się ponad dwukrotnie wyższy niż miasto planowało. Dlatego nie udało się jej zrealizować, a magistrat zlecił APA Arches stworzenie znacznie odchudzonej dokumentacji dla przyszłego stadionu.

Firma ustaliła w toku prac, że nie warto zostawiać starych ziemnych nasypów, co oznacza, że z dotychczasowego obiektu nie zostanie prawie nic. Zamiast nich mają pojawić się w pełni żelbetowe trybuny z wejściami na poziomie pierwszego rzędu, redukując ilość schodów do pokonania dla widzów.

W ramach odchudzania dokumentacji zrezygnowano z zadaszenia nad większością widzów, zostawiając tylko wymagany dach nad główną trybuną. Potencjalnie jest możliwe dołożenie dachu w dalszych etapach, zależnie od możliwości finansowych miasta.

Od zera mają powstać również maszty oświetleniowe i trybuna główna stadionu. Poza trzema kondygnacjami zaplecza zwieńczy ją dwupoziomowy pawilon z widokiem na murawę i tor żużlowy. Tu znajdą się miejsca na centrum dowodzenia, dla komentatorów oraz przestrzenie VIP.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2020