Stadion Miejski w Katowicach (III)

Pojemność12 000
Kraj Polska
MiastoKatowice
KlubyGKS Katowice
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Projekt LAPstudio, Stoprocent Architekci

Reklama

Stadion Miejski w Katowicach (III) – opis projektu

Koncepcja zdobyła trzecią nagrodę w międzynarodowym konkursie na wizję stadionu zintegrowanego z halą widowiskową dla Katowic. Zaproponowany przez Stoprocent Architekci oraz LAPstudio stadion to reinterpretacja wcześniejszej pracy zespołu – Areny Lublin.

Stadion o zbliżonej bryle i konstrukcji miałby otrzymać nową, ciekawie uformowaną elewację, złożoną ze skręcanych fiszbinów w barwach żółtej, białej i czarnej. Wspólnie elementy tworzą dynamiczną całość, co doceniła komisja konkursowa. Kryją tak stadion, jak i halę.

Zrośnięte ze sobą elementy kompleksu tworzą bryłę na planie zaokrąglonego pięciokąta, w którym hala znajduje się na zachodzie, a stadion zaprasza widzów nadchodzących głównie ze wschodu.

Nowy stadion miejski zintegrowany z halą sportową ma powstać na południu Katowic, w okolicy zjazdu z autostrady A4. U zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku stanie arena piłkarska z miejscami dla 12 tys. widzów. Przylegająca od zachodniej strony hala ma mieć pojemność ok. 2500-3000 osób. Obok stadionu powstanie otwarta przestrzeń publiczna, a także zespół sześciu boisk treningowych.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018