Olympic Stadium - B03

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B03 – opis projektu

Projekt zachowuje ograniczenie wysokości 45 metrów, jednak nie dotyczy to konstrukcji zadaszenia, ponieważ główna szyna najwyższej części dachu znajduje się 99 metrów ponad boiskiem.

Całkowita powierzchnia użytkowa stadionu wyniesie 164,000m2, co pozwoli na przyjęcie 100,000 widzów. Misa stadionu podzielona jest na sieć przejść, które łączą trybuny z otaczającym krajobrazem dla zapewnienia otwartego i szybkiego dostępu do obiektu.

Przezroczystość płatów dachu pozwala na zacienienie trybun i jednoczesne korzystanie ze światła słonecznego, a dla naturalnej wentylacji dach może zostać odsunięty. Zadaszenie składa się z niezależnych form, które unoszą się nad stadionem tworząc zachodzące na siebie płaty, które mogą być rozsuwane lub zasuwane, dopasowując się do różnych warunków. Dach zbudowany jest z włókien szklanych pokrytych Teflonem, co pozwala na wzrost naturalnej murawy nawet na dużej powierzchni boiska lekkoatletycznego.

Struktura płatów dachu to proste stałe formy łukowe, które są wydajne konstrukcyjnie i były używane w architekturze już w starożytności. Jednak łagodność przęseł, ruch, elegancja i lekkość osiągane dzięki tym łukom będą odzwierciedlać nasze wciąż rosnące zrozumienie dla nauki i technologii, która nas otacza.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B03
  ©
 • Olympic Stadium - B03
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B03
  ©
 • Olympic Stadium - B03
  ©
 •