Estadio Nemesio Díez

Pojemność30 000
Kraj Meksyk
MiastoToluca
KlubyToluca FC
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztMXN 800 mln
Czas budowy2015-2017
Data projektu 2015

Reklama

Estadio Nemesio Díez – opis projektu

Stadion mający na koncie dwukrotne goszczenie Mistrzostw Świata ma zostać powiększony o ok. 8-10 tys. przez nadbudowę istniejących trybun. Zysk będzie skromny, ponieważ działka jest skrajnie ograniczona przestrzennie. Konstrukcja może rosnąć jedynie w górę, dlatego zachodnia trybuna zostanie zburzona i zbudowana od zera z aż trzema zachodzącymi na siebie poziomami.

Toluca FC planuje również utworzenie pawilonów VIP w narożnikach. Każdy z nich będzie posiadał po 6 kondygnacji i stanie się podstawą dla stalowego zadaszenia. Początkowo awizowane jako oparte o wielkie, tradycyjne kratownice, ostatecznie przekrycie stadionu powstanie z systemu 4 tys. cienkich belek stalowych stworzonych przez firmę Lanik.

Rozbudowa ma potrwać niespełna 2 lata i ukończyć się w 2017, by klub mógł świętować stulecie w nowej odsłonie. Plan uwzględnia dobudowanie też na pobliskiej działce parkingu wielopoziomowego, połączonego kładkami ze stadionem. Całość inwestycji powinna pochłonąć ok. 800 mln peso (200 mln zł).

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016

2015