Estadio Pudahuel

Pojemność30 000
Kraj Chile
MiastoPudahuel
KlubyUniversidad de Chile
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 50 mln
Czas budowy?
Data projektu 2014

Reklama

Estadio Pudahuel – opis projektu

Propozycja budowy pierwszego w historii stadionu dla Universidadu de Chile została zaprezentowana zaledwie parę tygodni po wyborze Carlosa Hellera na prezydenta klubu. Heller uznał własny stadion za priorytet i zaproponował lokalizację na zachodnich obrzeżach Santiago, przy wylotowej Ruta 68.

Ma tam stanąć prosty i niedrogi stadion o pojemności 30-35 tysięcy miejsc. Według wstępnej propozycji jego niecka ma oferować jednopoziomowe trybuny wokół całego boiska z wyjątkiem południowej bramki – za nią mają być dwa poziomy.

Stadion ma zająć ok. 34 hektary, a za nim na kolejnych 28 hektarach mają powstać publiczne tereny rekreacyjne, poza meczami otwarte dla każdego. W dniu meczu część obiektów ma zmieniać się w parkingi. Na północnym krańcu działki, na kolejnych 3,5 hektara mają powstać siedziba klubu i trzy boiska treningowe.

By nie powodować zatoru na drodze krajowej wielu kibiców ma być dowożonych autobusami od najbliższych stacji metra, a parkingi będą miały dojazd z trzech osobnych węzłów komunikacyjnych. Jednak to transport publiczny ma być najczęściej używanym środkiem.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2014