Albertparkstadion

Pojemność8 000
Kraj Belgia
MiastoOstend
KlubyKV Oostende
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt€ 12 mln
Czas budowy2016-2017
Projekt Zwarts en Jansma Architecten, ABV+ Architecten
Data projektu 2015

Reklama

Albertparkstadion – opis projektu

Plan przewiduje zastąpienie trzech istniejących trybun wzdłuż zachodniej strony boiska jedną nową. Z zewnątrz pokryje ją piaskowa cegła i drewniane fiszbiny w czerwono-zielonych barwach klubu. W sumie pomieści ona 3700 osób, stając się największą na stadionie. Jego całkowita pojemność ma pozostać bez zmian, na poziomie 8 tys. widzów.

Nowa trybuna będzie mieć jeden poziom widowni i trzy piętra na zapleczu, częściowo wkopane w ziemię dla obniżenia maksymalnej wysokości budynku i zminimalizowania wpływu na otoczenie. Na dolnym znajdą się pomieszczenia meczowe dla sportowców, na drugim biura i centrum pasowe, a na trzecim strefa komercyjna dla widzów.

Ogółem aż 1250 miejsc to miejsca biznesowe. Dzięki temu KV Oostende ma znacznie poprawić swoje wyniki finansowe. Kolejnych 150 miejsc na trybunie przeznaczonych będzie dla prasy.

Projekt jest wart ok. 12 mln € i ma być realizowany głównie prywatnie, z partnerami klubu. Głównie, ponieważ flamandzki rząd może wesprzeć inwestycję sumą ok. 700 tys. €.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016

2015