CityPark

Pojemność22 500
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSt. Louis
KlubySt. Louis City
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$ 457.8 mln
Czas budowy2020 - 2022
Projekt HOK Architects, Snow Kreilich Architects

Reklama

CityPark – opis projektu

To już trzecia koncepcja nowego stadionu w St. Louis zachowuje prognozowaną pojemność poprzedniej (22,5–25,5 tys.), natomiast zmienia kluczowy element: lokalizację. Choć wciąż w bliskim sąsiedztwie Union Station i przy reprezentacyjnej Market Street, obiekt został przeniesiony na północną stronę ulicy. Zwolnione w ten sposób miejsce na południu mają zająć dwa pełnowymiarowe boiska treningowe.

Ze wszystkich trzech zgłaszanych od 2016 roku propozycji, ta przewiduje stworzenie najbardziej statecznej, klasycznej bryły stadionu. Jedynym jej urozmaiceniem jest wyraźne oddzielenie południowej trybuny od reszty, tak za pomocą podziału kubatur, jak i wyraźnego odcięcia zadaszenia nad tą częścią stadionu. Wyróżniająca się południowa część będzie oferowała długi, przestrzenny pawilon, mogący stanowić część oferty hospitality lub niezależny obiekt na imprezy do paruset osób.

Zwarta widownia zachowuje wyznaczone wcześniej zasady: wszyscy widzowie mają znaleźć się nie dalej niż 37 metrów od boiska (nawet w najwyższych rzędach). Boisko znajdzie się też 12 metrów pod poziomem ulicy, dzięki czemu cały dolny poziom widowni zostanie wkopany w ziemię.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2023

2022

2021

2020

2019