Stadion Lokomotiv

Pojemność16 500
Kraj Bułgaria
MiastoPłowdiw
KlubyLokomotiv Plovdiv
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Nikola Baldzhiev
Data projektu 2010

Reklama

Stadion Lokomotiv – opis projektu

Koncepcja gruntownej przebudowy Stadionu Lokomotiv została zainicjowana przez kibiców i powstała w 2010 roku. Według założeń autora trzy istniejące trybuny o układzie litery „U” miałyby zostać przebudowane i zadaszone, podnosząc standard i otrzymując nowe zaplecze. Tylko częściowo korzystałyby z historycznych wałów, a z zewnątrz żelbetową konstrukcję zaplecza miałyby pokryć biało-czarne kompozyty, w barwach klubu.

Jedyną zupełnie nową trybuną miałaby być Besika – sektor dopingujących kibiców na północy. Ta część dotychczasowego obiektu została częściowo zburzona w 2004 roku, a drugą połowę łuku usunięto wiosną 2013. W miejscu starej konstrukcji zaplanowano jednopoziomową trybunę zintegrowaną z halą widowiskową. Na piłkarskiej trybunie miejsc byłoby 4 tysiące, a w hali za nią 1400 miejsc. Dach widowni piłkarskiej to przedłużenie zadaszenia hali, kryjące ok. 80% widzów.

Budowa nowej Besiki miała się rozpocząć w 2013 roku po tym, jak zburzono resztkę starej trybuny północnej. Powstało również docelowe oświetlenie, jednak po wycofaniu się właściciela klubu Veselina Mareszkiego realizacja planu stanęła przed właściwą budową.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2014