Stadion Miejski w Katowicach (II)

Pojemność12 000
Kraj Polska
MiastoKatowice
KlubyGKS Katowice
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Projekt JSK Architekci

Reklama

Stadion Miejski w Katowicach (II) – opis projektu

Koncepcja otrzymała 2. nagrodę w międzynarodowym konkursie na wizję nowego stadionu, hali i zespołu boisk piłkarskich na południu Katowic. Propozycja biura JSK Architekci zyskała uznanie za szczególnie klarowny układ urbanistyczny, w tym jasno zaplanowane ciągi komunikacyjne i dobre dopasowanie rozwiązań do etapowej realizacji.

Stadion charakteryzuje się bardzo jasnym i lekkim układem. Jest pozbawiony zwartej fasady, za to oferuje kibicom bardzo obszerne zadaszenie nie tylko trybun, lecz również bezpośredniego otoczenia. Hala została zaplanowana po wschodniej stronie, a utworzony pomiędzy dwoma głównymi obiektami róg wykorzystano jako miejsce dla muzeum sportowego, ukrytego dyskretnie pod powierzchnią placu.

Nowy stadion miejski zintegrowany z halą sportową ma powstać na południu Katowic, w okolicy zjazdu z autostrady A4. U zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku stanie arena piłkarska z miejscami dla 12 tys. widzów. Przylegająca od zachodniej strony hala ma mieć pojemność ok. 2500-3000 osób. Obok stadionu powstanie otwarta przestrzeń publiczna, a także zespół sześciu boisk treningowych.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018