Estadio Ciudad de Vicente López

Pojemność25 000
Kraj Argentyna
MiastoVicente López
KlubyPlatense
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2021 - ?
Projekt Santiago Luppi, Néstor Rípoli

Reklama

Estadio Ciudad de Vicente López – opis projektu

Powstały w 1979 roku obiekt doczeka się gruntownej przebudowy. Modernizacja klubowej infrastruktury, składającej się ze stadionu piłkarskiego i obiektów do innych sportów, została podzielona na dwie części.

Pierwsza z nich skupia się na unowocześnieniu stadionu, a druga zakłada powstanie nowych obiektów. W przypadku tej ostatniej na razie brakuje konkretów. Wiadomo, że ma być rozbudowana przestrzeń wokół stadionu, która miałaby służyć mieszkańcom.

Modernizacja stadionu została z kolei podzielona na trzy etapy. W pierwszym z nich dojdzie do wymiany oświetlenia i instalacji krzesełek na trybunie Liniers (wzdłuż boiska na wschodzie). Trybuny mają zostać odświeżone, gdyż w tym momencie ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. W pierwszym etapie odbędą się także prace związane z ulepszeniem stadionowego zaplecza, znajdującego się pod trybunami.

W drugim etapie trybuna główna otrzyma nowe zaplecze dla mediów w postaci nowych kabin komentatorskich i stanowisk dla prasy. Nie zapomniano też o miejscach premium w boksach. Całość ma powstać jako nadbudowa głównej trybuny.

W trzecim etapie zostanie dobudowanych kilka rzędów do istniejących trybun, ale nie u góry, a na dole, gdyż takie są możliwości techniczne i przestrzenne. Co ciekawe, tu również ma powstać 8 lóż, tuż przy ławkach rezerwowych. W dalszej perspektywie czasowej klub podejmie działania, zmierzające do zadaszenia trybun.

Realizacja pierwszego etapu już się rozpoczęła. Zwiększono moc oświetlenia, a wszystkie maszty oświetleniowe zostały wyposażone w lampy LED. Usunięto także całe ogrodzenie na obwodzie trybuny Liniers. Ponadto, klub realizuje budowę hali do koszykówki.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021