Stadion Floriana Krygiera (I)

Pojemność18 000
Kraj Polska
MiastoSzczecin
KlubyPogoń
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt126 mln zł
Czas budowy?
Projekt Pracownia Architektoniczna Ferdzynowie

Reklama

Stadion Floriana Krygiera (I) – opis projektu

Koncepcja budowy zupełnie nowego stadionu w miejscu istniejącej „Papricany” powstała z inicjatywy Pogoni Szczecin, jako alternatywa dla miejskich planów częściowej przebudowy obiektu. Pogoń zleciła opracowanie koncepcji biuru Ferdzynowie z Łodzi w oparciu o już gotową dokumentację stadionu budowanego dla Widzewa.

Z racji wyjątkowego ukształtowania terenu plan zakłada ulokowanie stadionu na osi wschód-zachód, zgodnej z dotychczasowym układem trybun. Budowa żelbetowej konstrukcji byłaby możliwa po wcześniejszej rozbiórce stadionu i usunięciu ok. 200 tys. m3 ziemi.

Pod względem rozwiązań nowy 18-tysięcznik byłby niemal identyczny z tym w Łodzi, choć po adaptacji miałby umożliwić kibicom utożsamienie się z areną dzięki barwom klubowym i niewielkim modyfikacjom w projekcie. Wykorzystanie już istniejącego projektu pozwala na optymalizację i zmniejszenie kosztów.

Przeniesienie na grunt szczeciński projektu z Łodzi mogłoby odbyć się na bardzo rozsądnych warunkach finansowych. Wstępny koszt oszacowano na 126 mln zł brutto (nie uwzględniając prac ziemnych).

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016