LA Memorial Coliseum

Pojemność77 500
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoLos Angeles
KlubyTrojans
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$ 270 mln
Czas budowy2017 - 2019
Data projektu 2015

Reklama

LA Memorial Coliseum – opis projektu

Propozycja wysunięta w październiku 2015 przez University of Southern California przewiduje gruntowną modernizację zabytkowego Los Angeles Memorial Coliseum. Uczelnia już wcześniej zobowiązała się wydać w ciągu dekady ok. 70 mln $ na modernizacje, jednak przedstawiony plan wykracza znacząco poza pierwotnie szacowane ramy.

USC chce kompletnie przebudować południową trybunę. Miałby tam powstać kilkupoziomowy budynek z lożami, salami konferencyjnymi, nową strefą pracy mediów i licznymi innymi powierzchniami, których na dotychczasowym obiekcie brakowało.

Całkowicie odnowiony ma zostać słynny perystyl po wschodniej stronie obiektu, a na wszystkich istniejących trybunach pojawią się nowe krzesełka – wygodniejsze, a zatem zajmujące więcej miejsca. W sumie pojemność spadnie, zatrzymując się na poziomie ok. 77,5 tys. osób. Kompletna wymiana czeka systemy elektroniczne, w tym telebimy i oświetlenie, a także sieć Wi-Fi.

Dokładny projekt ma być gotowy w 2016 roku, a prace mogą ruszyć w 2017. Koniec zaplanowano na 2019, przy czym w trakcie robót arena ma być wykorzystywana.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015