Estadi Ciutat de València

Pojemność26 000
Kraj Hiszpania
MiastoWalencja
KlubyLevante UD
KategoriaProjekt realizowany
Koszt€ 30 mln
Czas budowy2020-2021 (I)
Projekt IDOM
Wykonawca Grupo Bertolín

Reklama

Estadi Ciutat de València – opis projektu

Dobra wiadomość dla miłośników historycznych stadionów: zbudowany jeszcze w 1969 roku Estadi Ciutat de Valencia nie zostanie zburzony. Zamiast tego Levante zapowiedziało dalszą, daleko idącą modernizację stadionu, by sprostać rosnącym wymogom ds. infrastruktury. Planowane jest lekkie zadaszenie oparte o stalowe kable, kompletna reorganizacja i rozbudowa zaplecza, a także ażurowa fasada.

Pierwszym realizowanym elementem będzie zadaszenie, którego realizacja rozpocznie się jeszcze przed końcem sezonu 2018/19. Konstrukcja będzie zupełnie niezależna od żelbetowych trybun, dostawiona na obwodzie stadionu. Do września ma się już odbyć big lift pierścienia rozciąganego i to koniec prac zaplanowanych na lato 2019.

W trakcie sezonu 2019/20 ma być prowadzona rozbudowa podtrybunia. Stadion zwiększy rozmiar nieznacznie, ale powierzchnię użytkową nawet parokrotnie. Powstaną nowe loże, biura i zaplecze dla kibiców. Na tę rozbudowę nałożony zostanie pierścień przewiewnej zewnętrznej elewacji w barwach klubowych, z wbudowanym w południową trybunę telebimem.

Ostatecznie dopiero w latach 2020–2021 zrealizowano pierwszy etap modernizacji, obejmujący powstanie nowego zadaszenia stadionu. Drugi etap, obejmujący przebudowę zaplecza trybun i utworzenie nowej elewacji, pozostaje na razie w sferze planów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2024

2020

2018