Stadion Batakan

Pojemność40 000
Kraj Indonezja
MiastoBalikpapan
KlubyPersiba
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztIDR 1.4 trillion
Czas budowy2011 - 08/2016
Projekt Arkitek Team Empat PT
Data projektu 2010
Wykonawca Waskita Karya

Reklama

Stadion Batakan – opis projektu

W 2010 roku w pracowni Empat w Dżakarcie powstał jeden z najnowocześniejszych projektów sportowych w Indonezji. Trybuny otrzymają układ typowo piłkarski, bez bieżni lekkoatletycznej. Mniejszy stadion wyposażony w tory dla biegaczy powstanie obok. Dwa poziomy przecięte jednym poziomem przeszklonych lóż pomieszczą w sumie 40 tysięcy osób pod zadaszeniem.

Wykończenie i wyposażenie stadionu może odstawać od zachodnich wzorców, jednak trudno to uznać za problem, gdy stadion dla 40 tysięcy osób kosztuje tyle, ile w Europie parokrotnie mniejszy obiekt.

Budowa na wschodnich rogatkach Balikpapanu ruszyła w 2011 roku i miała dobiec końca w 2014. Teoretycznie to wystarczająco dużo czasu dla tak dużej inwestycji, jednak poważne problemy z finansowaniem sprawiły, że do dziś gotowy jest tylko dolny poziom trybun, a prace nad tym górnym postępują powoli. Z powodu bardzo ograniczonych środków na ten rok liczba pracowników na budowie także nie powala i należy się spodziewać, że pierwszy mecz odbędzie się nie wcześniej niż w 2015 roku.

Reklama

Wizualizacje

 • Stadion Batakan
  2010 ©
 • Stadion Batakan
  2010 ©
 •  
 • Stadion Batakan
  2010 ©
 •  

Powiązane aktualności

2014