Fudbalski Stadion Kraljevo

Pojemność8 057
Kraj Serbia
MiastoKraljevo
KlubyFK Sloga
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2021 - 2023
Projekt Energoprojekt
Data projektu 2019
Wykonawca ?

Reklama

Fudbalski Stadion Kraljevo – opis projektu

Obiekt powstanie we wschodniej części miasta na dawnych terenach klubu SC Magnohrom i będzie miał powierzchnię 5,5 ha. Dwupoziomowe trybuny pokryje dach, a cały stadion ma mieć trzy kondygnacje.

Pierwotnie budowa miała ruszyć w marcu 2021 roku, ale została wstrzymana przez pandemię koronawirusa, a środki finansowe zostały przeznaczone na inne cele. Rozpoczęcie prac ma nastąpić jeszcze w 2021. 

Trybuna zachodnia będzie pełnić rolę trybuny głównej. To tu znajdzie się strefa VIP, muzeum, zaplecze gastronomiczne, sklepik klubowy i szatnie dla piłkarzy. Przedstawiciele mediów będą mieli do dyspozycji 112 miejsc na trybunach.

Zaplecze trybuny południowej ma być wyposażone w obiekty, które będą mogły być wykorzystywane na co dzień przez mieszkańców, takie jak: kręgielnia, salki do tenisa stołowego i sportów walki oraz lokale gastronomiczne.

Płyta główna będzie mieć wymiary 105 x 68 m. Oprócz niej powstanie boisko treningowe o wymiarach 95 x 64 m. Wokół areny planowane są parkingi i tereny zielone.

Nowe Projekty Serbskich Stadionów

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021