Olympic Stadium - B10

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B10 – opis projektu

Ten projekt zakłada spełnienie wszystkich założeń przy użyciu symboliki „Nieba” oraz „Ziemi”. Dach w tym przypadku jest nie tylko przykryciem dla trybun stadionu, ale stanowi „sklepienie Wszechświata”. Sklepienie to zawiera pięć okręgów. Te jednocześnie symbolizują pięć pierwiastków, na których opiera się chińska filozofia oraz pięć Olimpijskich pierścieni.

Zadaszenie, w najdłuższym miejscu mierzące 655 metrów, jest bardzo lekkie, unosi się ponad koroną stadionu dzięki 18 stalowym kolumnom wyposażonym w liny, które używają najnowszych technik stosowanych w zawieszeniu mostów.

Odsuwany dach wykonany z półprzezroczystego materiału będzie przepuszczał około 50% światła dziennego, co pozwoli w czasie imprez rozgrywanych w ciągu dnia zaspokoić zapotrzebowanie na światło bez konieczności użycia sztucznego oświetlenia.

Dwie szklane powłoki w miejscu skrzyżowania spotęgują wrażenia widzów. Dzięki rozsądnym rozmiarom i łatwej obsłudze, odsuwany dach nie pochłonie zbyt wiele środków oraz energii podczas rozsuwania/zasuwania. Wyjątkowy dach zostanie także wyposażony w panele słoneczne, które dostarczą znaczną część wymaganej energii.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B10
  ©
 • Olympic Stadium - B10
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B10
  ©
 • Olympic Stadium - B10
  ©
 •