Olympic Stadium - B05

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B05 – opis projektu

Ten stutysięczny stadion został pomyślany jako rozwiązanie dwuetapowe wraz z obszarami towarzyszącymi. Wszystkie krzesełka gwarantują doskonałą widoczność. Obniżenie boiska wpływa na wysokość obiektu, ułatwia transport pionowy oraz dostęp do dróg wokół stadionu.

W Wielkim Holu znajdują się dwie stałe restauracje, dostępne z holu oraz miejsc przyległych. Dolna kondygnacja trybun jest jednorodna na całym obwodzie, z 42,000 stałych i 5000 tysiącami tymczasowych miejsc (wszystkie dostępne przez bramki).

Według planu rozmieszczenia „poolimpijskiego”, w części południowej tymczasowe trybuny zostaną zastąpione rodzinnym miejscem spożywania posiłków/piknikowym. Materiały użyte w konstrukcji są trwałe i wymagają minimalnych nakładów na bieżące utrzymanie.

Dach nad wschodnią trybuną jest konstrukcją kratownicową opartą na wspornikach, która stanowi zarówno stałe zadaszenie dla tej trybuny, ale także dźwiga ciężar rozsuwanej płyty dachu, gdy jest ona zasunięta nad stadionem. Proponowana koncepcja systemu rozsuwania dachu wykorzystuje przetestowane już mechanizmy w innowacyjnej sekwencji eleganckich ruchów, które dają spektakularny efekt rozciągania części zadaszenia o ponad 100 metrów z jednej strony obiektu na drugą.

Proponowany system rozsuwania dachu zapewnia pełne przykrycie otworu ponad polem gry. Otwór ten ma około 350 metrów długości i 105 metrów szerokości w najszerszym punkcie. Podstawowe elementy ruchome w tym systemie to 6 segmentów dachu i 12 teleskopowych szyn kratownicowych, po których poruszają się segmenty.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B05
  ©
 • Olympic Stadium - B05
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B05
  ©
 • Olympic Stadium - B05
  ©
 •  

Powiązane aktualności

2010