San Diego Stadium

Pojemność65 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSan Diego
KlubyChargers
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 1.8 bln / mld
Czas budowy?
Projekt Manica Architecture
Data projektu 2016

Reklama

San Diego Stadium – opis projektu

Stworzona na zlecenie San Diego Chargers koncepcja nowego stadionu NFL w ścisłym centrum San Diego zakłada zagospodarowanie rozległych parkingów pod arenę sportową. Pełna nazwa kompleksu to San Diego Stadium and Convention Center, ponieważ funkcja futbolowa ma łączyć się z kongresową. Z uwagi na kształt działki centrum kongresowe powstałoby na zachodzie, podczas gdy stadion (położony na osi wschód-zachód) nieco na wschodzie.

Obie funkcje w pewnym sensie mogłyby się przenikać, tj. z najwyższego poziomu zachodniej trybuny można by wejść na powstały na dachu centrum kongresowego park z tarasem widokowym. Na stadionie dzięki rozsuwanemu dachowi mogłyby się odbywać wystawy i inne imprezy, dla których centrum konferencyjne byłoby dodatkowym zapleczem.

Jednocześnie oba budynki mogłyby również działać w pełni niezależnie, nie wykluczając organizacji konferencji nawet w dni meczowe. Trybuny mają tworzyć zwartą całość o trzech głównych poziomach, przy czym na zachodzie zaplanowano szerokie „okno” między widzami a dachem. Na co dzień posłuży do podziwiania panoramy San Diego i oceanu, a w przypadku organizacji Super Bowl będzie tam można dostawić co najmniej kilka tys. miejsc.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016