Stade Gaston-Gérard

Pojemność20 000
Kraj Francja
MiastoDijon
KlubyDijon FCO
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt?
Czas budowy2007-?
Projekt Atelier Michel Remon / Cabinet Jean Guervilly

Reklama

Stade Gaston-Gérard – opis projektu

Pierwotna koncepcja nowego stadionu w Dijon pochodzi z 2006 roku i powstała w pracowni Michela Remona. Zaproponował on przeobrażenie starego lekkoatletycznego stadionu w nowoczesny obiekt wyłącznie dla potrzeb piłki nożnej. Ponad jednym poziomem widowni miałby znaleźć się pierścień lóż komercyjnych. Całość projektu szacowano na ok. 58 mln €.

Prace miały zostać podzielone na dwie fazy – w pierwszej trybuny za bramkami, a w drugiej wzdłuż boiska. Ten podział miał umożliwić rozgrywanie meczów w trakcie prac, a także ułatwić finansowanie. Jednak po otwarciu drugiej z planowanych trybun za bramkami (obie w sumie za 21,7 mln €) budowę wstrzymano.

Koncepcja została zmodyfikowana. Według powstałego w 2014 roku planu Cabinet Jean Guervilly dla wschodniej części stadionu nie przewiduje się już narożników (za to może powstać zadaszenie łączące trybuny). Z kolei widownia na wschodzie ma otrzymać inny układ od już istniejących trybun – dwa poziomy zwykłych miejsc przedzielone pasem lóż. Budowa trybuny potrwa do maja 2017 i pochłonie 18,27 mln €.

Aktualnie nie ma planu budowy nowej trybuny zachodniej.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2014