Katy ISD Stadium

Pojemność12 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoKaty
Kluby-
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$ 62.5 mln
Czas budowy2015 - 2017
Projekt HKS Architects, VLK Architects
Data projektu 2015

Reklama

Katy ISD Stadium – opis projektu

Pierwszy plan budowy drugiego stadionu w teksańskim Katy powstał w 2013 roku, jednak wówczas głosowanie mieszkańców zablokowało jego budowę. Zmniejszony o ok. 2 tys. miejsc projekt powrócił w 2014 i został zaakceptowany jako część wielkiego planu obligacyjnego wartego 748 mln $. Sam obiekt sportowy ma pochłonąć niespełna 50 milionów.

Pomieści 12 tysięcy widzów po dwóch stronach boiska. Po północnej stronie znajdzie się miejsce na scenę, a po południowej na pawilon wielofunkcyjny z kompleksem szatni i pomieszczeń administracyjnych, m.in. dla potrzeb medyków czy policji. Drugie piętro budynku nie zostanie wykonane od razu, ma powstać w dalszej perspektywie.

Najciekawszą cechą projektu jest zachowanie istniejącego Rhodes Stadium, który znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów na południe. Oba obiekty będą połączone siecią alejek i kładką nad lokalnym kanałem. Dlaczego stary 9-tysięcznik nie zostanie zburzony? Przed budową nowego korzysta z niego aż siedem szkół, w sumie kilkanaście zespołów. Razem oba obiekty będą lepiej realizować potrzeby.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015