Tammelan stadion

Pojemność8 000
Kraj Finlandia
MiastoTampere
KlubyIlves, TPV
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 28.4 mln
Czas budowy07/2021 - 11/2023
Projekt JKMM Arkkitehtitoimisto
Data projektu 2013-2014 / 2021
Wykonawca Pohjola Rakennus, YIT

Reklama

Tammelan stadion – opis projektu

To niezwykły projekt przede wszystkim dlatego, jak wiele zaplanowano w tej ciasnej lokalizacji. W stanie wyjściowym mieści się tu tylko mały stadion dla ok. 5 tys. widzów. Docelowo będą zadaszone trybuny dla 8000 osób (pierwotnie planowano 7250), ponad 150 mieszkań (przy 170 wyjściowych), prawie 7000 m2 powierzchni komercyjnych/handlowych/biurowych i do tego sporo miejsc parkingowych.  

Zmieszczenie tak okazałej inwestycji w jednym miejscu wymusiło połączenie całości w jedną bryłę. Wszystkie mieszkania znajdą się na ścianach wschodniej i zachodniej, a dla komfortu mieszkańców żadne nie będzie miało okien skierowanych na boisko. Dzięki temu nie będzie problemu z hałasem, ale miłośnicy futbolu mogą żałować, że z okna/balkonu nie zobaczą akcji.

Na parterze wschodniej i zachodniej ściany jest miejsce dla przestrzeni komercyjnych, natomiast parkingi obsługujące cały kompleks znajdą się w miejscu dzisiejszego boiska. Nowe pole gry zostanie podniesione i tym samym ulokowane ponad poziomem ulicy.

Estetycznie dominującym elementem jest dach opadający łagodnie ku środkowi, którego linia znajduje przedłużenie w części mieszkalnej. Całość będzie wykończona w jasnych kolorach, w tym białym kamieniem.  

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2015