Allianz Field

Pojemność19 400
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSaint Paul
KlubyMinnesota United
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$ 250 mln
Czas budowy12/12/2016 - 01/03/2019
Projekt Populous
Data projektu 2016

Reklama

Allianz Field – opis projektu

Planowany stadion dla Minnesota United powstanie w okolicy Snelling-Midway, na zachodzie Saint Paul. To lokalizacja z doskonałym połączeniem zarówno dla mieszkańców St. Paul, jak i Minneapolis. W kwartale o powierzchni 14 hektarów zaplanowano nie tylko arenę piłkarską dla 20 tys. widzów (z opcją rozbudowy do 24 474), ale też biurowce, hotel, bloki mieszkalne i funkcje usługowe.

Stadion zajmie kluczową część działki od południa, gdzie będzie widoczny z autostrady. Stworzona przez Populous wizja zakłada powstanie wciąż jeszcze rzadkiej w USA zamkniętej bryły z kompletnym zadaszeniem trybun. Fasady będą przypominać nieco te z Wrocławia, gdzie na stalowym stelażu rozpięta jest membrana. W St. Paul stworzy wrażenie płynności dzięki ciekawemu wyprofilowaniu.

Trybuny otrzymają bardzo interesujący, nieforemny układ. Zachodnia będzie mieć aż trzy poziomy, wschodnia i północna po dwa, natomiast południowa jeden. Taki rozkład widzów pozwoli nie tylko poprawić atmosferę, ale też optymalnie rozlokować trzy kluby biznesowe zaplanowane na stadionie.

Całość kosztu budowy stadionu ma pokryć prywatnie właściciel Minnesota United. Jednak po otwarciu obiektu w 2019 stadion ma zostać przekazany we własność miastu.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020

2019

2018

2017

2016