Minneapolis: Allianz będzie mieć siódmy stadion?

źródło: KSTP.com / FiftyFive.one / epluribusloonum.com

Minneapolis: Allianz będzie mieć siódmy stadion? Mógłby się nazywać Allianz Field, ale to jeszcze nic pewnego. Za to fakt porozumienia między Minnesota United a Allianz potwierdzają dwa lokalne źródła.

Reklama

Serwis FiftyFive.one jako pierwszy podał tę informację, po nim było również EPluribusLoonum.com i lokalna stacja KSTP. Wszystkie trzy sugerują, że Allianz jest bliski porozumienia w Minnesota United w sprawie nazwy stadionu. Niemiecka firma ubezpieczeniowa mogłaby nazwać nowy stadion MLS Allianz Field, ale taką wersję na razie potwierdza tylko jedno źródło [ilustracja poniżej nie jest oficjalna].

Allianz Field

Ewentualne porozumienie byłoby niemałym sukcesem dla wchodzącego do MLS klubu, ponieważ Allianz to jeden z partnerów, których pieniądze wydatnie pomagają spłacać koszty budowy.

Informacje z Minneapolis są również zgodne z polityką koncernu, który gromadzi „rodzinę stadionów” na całym świecie i nie ma jeszcze zakontraktowanej areny tylko w dwóch głównych strefach FIFA: w Afryce i właśnie w Ameryce Północnej. Sugerowana nazwa też mogłaby się zgadzać, ponieważ każdorazowo Allianz chce dołączać do „swoich” stadionów inny człon. Field jest jeszcze wolne. Dotąd umowy naming rights ubezpieczyciela obejmują:

Reklama