USA: Kolejne kluby instalują miejsca stojące zamiast krzesełek

źródło: własne [MK]; autor: michał

USA: Kolejne kluby instalują miejsca stojące zamiast krzesełek W grudniu taką decyzję ogłosiły LA Galaxy i NY Red Bulls, teraz dołączają do nich DC United. W sezonie 2020 już 7 klubów będzie mieć oficjalne sektory stojące, a w drodze są co najmniej cztery stadiony z takim rozwiązaniem.

Reklama

Audi Field był chyba najdłużej wyczekiwanym stadionem amerykańskiej ligi. DC United od początku swojego istnienia grali na futbolowo-baseballowym RFK Stadium, a kolejne wizje nowej areny przepadały niezrealizowane. Gdy jednak w 2018 doszło do inauguracji, czegoś brakło: miejsc stojących.

Waszyngtońska scena kibicowska była wtedy skłócona, zresztą do dziś są tarcia. Natomiast w sezonie 2020 wreszcie spełni się marzenie, które miały wszystkie trzy duże grupy kibiców: bezpieczne miejsca stojące.

safe standing

Pierwotnie na Audi Field zainstalowano krzesełka, poza dwoma widocznymi powyżej sektorami – 136 i 137. Tam kibice dostali ławki bez oparć. Jednak z biegiem czasu okazało się, że to rozwiązanie jest niedostateczne. Trybuna północna nie jest bowiem zadaszona, a po deszczu ławki były śliskie, co przy podskokach kibiców groziło wypadkiem. Dlatego od lutego będą w tym miejscu barierki dla ok. 2 tys. widzów.

Galaxy i Red Bulls już to robią

Zanim DC United ogłosili swoją decyzję, obietnicę instalacji barierek otrzymali kibice Los Angeles Galaxy oraz New York Red Bulls. W pierwszym wypadku mówimy o aż czterech sektorach Dignity Health Sports Park w Carson (120-123), które otrzymają krzesełka wbudowane w barierki w ramach wymiany siedzisk na całym obiekcie. Na przedmieściach Nowego Jorku podobny los czeka sektory 133, 101 i 102, czyli dużą część dolnej trybuny południowej na Red Bull Arenie.

safe standing

Cztery kluby już to mają kolejne zapowiadają

Nie licząc trzech wymienionych powyżej zespołów, bezpieczne miejsca stojące funkcjonują już na stadionach San Jose Earthquakes, Orlando City, Los Angeles FC oraz Minnesota United. Do tego zapowiedź stworzenia takich sekcji jest potwierdzona dla kolejnych czterech stadionów: Austin FC, FC Cincinnati, Interu Miami oraz Columbus Crew. Potencjał na wdrożenie tego rozwiązania jest też w Nashville i Sacramento.

Reklama