TQL Stadium

Pojemność26 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoCincinnati
KlubyFC Cincinnati
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$ 250 mln
Czas budowy18/12/2018 - 06/03/2021
Projekt Populous, Elevar
Wykonawca Turner Construction

Reklama

TQL Stadium – opis projektu

Gdy ogłoszono w marcu 2019, że biuro Populous przejmie projektowanie stadionu FC Cincinnati od Meis Architecture, miała to być kontynuacja wykonanej już pracy i nie spodziewaliśmy się wielkich zmian. Jednak, przynajmniej w kwestii architektury, zmiany okazały się fundamentalne.

Nowy stadion w West End otrzymał zupełnie nową fasadę złożoną z aż 513 fiszbinów, każdy z oprawami LED na całej długości. Nocą fasada może stać się żywym ekranem, wyłączając jednak zachodnią trybunę. Ta znajduje się zbyt blisko domów i stąd decyzja o ograniczeniu iluminacji na rzecz tradycyjnej, szklanej fasady kryjącej biura oraz strefę hospitality.

Skoro już jesteśmy przy hospitality, stadion zaoferuje bardzo szeroką ofertę jak na 26-tysięcznik. Do dyspozycji bogatszych odwiedzających będą 54 prywatne loże, 3 większe na poziomie murawy (wszystkie pierwsze rzędy zachodniej trybuny oddane są na fotele premium), a także 2 duże loże imprezowe. Łącznie aż 4500 osób znajdzie się na miejscach premium, a więc aż 17% całkowitej widowni – najwięcej w MLS.

Dla równowagi, mniej zamożni kibice otrzymają nie tylko trzy pozostałe trybuny, ale też jednopoziomową północną, gdzie znajdzie się miejsce na 3100 stojących fanów. Całość została skomponowana tak, by najbliższy fotelik znalazł się 5 metrów od boiska, a najdalszy – zaledwie 40 metrów.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2020

2019