Lockhart Stadium

Pojemność18 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoFort Lauderdale
KlubyInter Miami
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$60 mln
Czas budowy08/2019 - 05/2020
Projekt Manica Architecture

Reklama

Lockhart Stadium – opis projektu

Nieużywany od 2016 roku, Lockhart Stadium oczekuje na swoje nowe życie. Propozycja złożona przez spółkę Miami Beckham United oznacza zburzenie starego stadionu i budowę nowego, opartego o prostą konstrukcję stalową.

Tylko dwupoziomowa zachodnia trybuna miałaby okazałe zaplecze, zintegrowane z parkingiem wielopoziomowym po drugiej stronie ulicy. Pozostałe strony to jednopoziomowe tymczasowe konstrukcje, które można by zdemontować w razie braku potrzeby. Celem jest jednak, by stadion pozostał jak najdłużej w swojej formie, służąc najpierw zespołowi Inter Miami od jego debiutu w MLS (2020), a następnie nowopowołanemu klubowi satelickiemu z drugiej ligi USL. Z pojemnością 18 tys. miejsc obiekt mógłby również gościć koncerty.

Po północnej stronie, w miejscu starego kompleksu baseballowego, przewidziano miejsce dla 7 boisk piłkarskich akademii szkolącej młodzież. Natomiast na dachu parkingów oraz na południe od obiektu znalazłoby się 6 kolejnych (trzy pełnowymiarowe i 3 małe) dla miejscowej społeczności. Jest też miejsce na niewielki park oraz restauracje, by uatrakcyjnić tę część Fort Lauderdale, przez lata niemal wyłączoną z funkcjonowania.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2020

2019