USA: Allianz podpisuje umowę na ósmy stadion

źródło: własne | MK; autor: michał

USA: Allianz podpisuje umowę na ósmy stadion Jeszcze nie przyzwyczailiśmy się do umowy z Juventusem, a firma ubezpieczeniowa zmienia nazwę kolejnego stadionu. Teraz to Allianz Field, przyszły stadion Minnesota United.

Reklama

Pierwsze nieoficjalne doniesienia na ten temat pojawiły się w marcu i okazuje się, że lokalny dziennikarz miał świetne informacje. Allianz rzeczywiście podpisał umowę na nazwę nowego stadionu Minnesota United.

Allianz Field

Niestety, klub i ubezpieczyciel podali do wiadomości jedynie nazwę Allianz Field, nie ujawniając ani wartości, ani okresu trwania umowy. MNU FC poinformowali jedynie, że to „wieloletnie partnerstwo”.

Allianz Field tym samym staje się ósmym stadionem, który ma w nazwie Allianz i pierwszym w Ameryce Północnej. Dołącza do Allianz Areny (Monachium), Allianz Park (Londyn), Allianz Parque (Sao Paulo), Allianz Riviera (Nicea), Allianz Stadion (Wiedeń), oraz dwóch o nazwie Allianz Stadium (Sydney i Turyn).

Allianz Field będzie najnowszym stadionem ligowym MLS, gdy otworzy swoje bramy dla kibiców w 2019 roku. Na razie konstrukcja jest na wczesnym etapie, ale po zakończeniu będzie tu miejsce dla 19,4 tys. widzów z opcją rozbudowy o kolejnych 5 tysięcy.

Pierwotnie szacowany na 150 mln $ obiekt w St. Paul dziś ma kosztować już 200 mln $ i będzie pierwszym w całym stanie Minnesota dużym obiektem sportowym, który jest finansowany w całości prywatnie, bez wkładu ze środków podatników. Jednocześnie inwestorzy otrzymali jednak spore ulgi podatkowe, dzięki czemu realizacja inwestycji ma pośrednie wsparcie.

Reklama