Wyndham Stadium

Pojemność15 000
Kraj Australia
MiastoWyndham
KlubyWestern United
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Projekt Populous
Data projektu 2018

Reklama

Wyndham Stadium – opis projektu

Choć pierwotnie w nazwie klubu miało być Western Melbourne, to stadion powstanie z dala od miasta. Nie tylko w podmiejskim Wyndham, ale w dodatku na najdalszym skraju miasteczka. Osiedle Tarneit jest odległe, za to dobrze skomunikowane – znajduje się tutaj stacja kolejowa i obszerny parking dla osób dojeżdżających z/do Melbourne.

Właśnie Wyndham zgodziło się na partnerstwo z Western Melbourne Group, gdy grupa finansowa walczyła o stworzenie nowego klubu A League w stanie Victoria, Western United FC. Stadion ma być wspólnym projektem, do którego miasto wnosi teren, a inwestor finansuje sam obiekt. To ma być kluczowy atut WUFC, którzy jako pierwsi w lidze będą właścicielami swojego obiektu.

Stąd też skromny rozmiar, planowany na 15 tysięcy osób. Widownia będzie w większości jednopoziomowa, tylko wschodnia trybuna zostanie rozdzielona na dwa piętra. Z zewnątrz widownię okryją przepuszczające światło segmenty z lekkiego tworzywa, które nocą uczynią z budynku „żyjący” lampion.

Do południowego narożnika zostanie dostawiony pawilon z zapleczem komercyjnym, z kolei do głównej zachodniej trybuny dołączy druga trybuna, obsługująca stadion dla rezerw i młodzieży. W sumie przy obiekcie zaplanowano trzy boiska pełnowymiarowe i dwie połówki, które wraz z osobną siedzibą będą stanowiły akademię szkoleniową.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018