Stadion OSiR Skałka

Pojemność10 080
Kraj Polska
MiastoŚwiętochłowice
KlubyŚląsk Świętochłowice
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy19/10/2018 - ?
Projekt An Archi Group
Data projektu 2016

Reklama

Stadion OSiR Skałka – opis projektu

Piłkarsko-żużlowy stadion w Świętochłowicach ma przejść kompletną przebudowę, której przebieg podzielono na cztery fazy. W ramach pierwszej powstanie park maszyn (zastąpi przeznaczoną do rozbiórki trybunę wschodnią) i nowy tor żużlowy. Kompletną regenerację przejdzie trybuna główna na zachodzie oraz budynek administracyjny. Planowana pojemność obiektu po tym etapie ma wynosić 3614 miejsc siedzących.

W drugiej fazie na stadionie zamontowane będą maszty oświetleniowe oraz telebim, a trybuny mają zostać rozbudowane o jeden z łuków. W trzecim etapie dojdzie drugi łuk, w tym sektor z miejscami stojącymi, a na finiszu modernizacji pojawi się częściowe zadaszenie nad zachodnią częścią trybun (przykryje miejsca powstałe w etapie I).

Na pierwszy i najdroższy etap prac miasto zamierza przeznaczyć poniżej 38 mln zł (pierwotnie planowano 30), a jego efekty mają być dostępne dla widzów od 2020 roku.

Z uwagi na nieregulaminowe boisko (100x55m z opcją powiększenia do 100x60m) stadion nie będzie spełniał wymogów wyższych niż IV liga.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019

2018

2017