Świętochłowice: Święto, w końcu umowa na nową Skałkę!

źródło: własne | MK

Świętochłowice: Święto, w końcu umowa na nową Skałkę! Trudno przecenić ten krok: po trzech nieudanych przetargach oraz po wyjątkowo długim oczekiwaniu udało się! Jest zwycięzca, jest umowa i jeszcze w tym roku ruszy przebudowa zapomnianego stadionu na świętochłowickiej Skałce.

Reklama

Mogło się wydawać, że ten plan nigdy nie przejdzie od wizualizacji do realizacji. Ale jednak! Pomimo trzech unieważnionych przetargów ten czwarty nie zakończył się niepowodzeniem.

A zanosiło się na to, ponieważ postępowanie ruszyło w marcu, wymagało wielu wyjaśnień i zmian, by wreszcie doprowadzić do wyboru najkorzystniejszej oferty we wrześniu. Wczoraj wybrany wykonawca świętował podpisanie umowy. Mostostal Zabrze GPBP nie jest już oferentem, lecz głównym wykonawcą prac.

Firma zaproponowała w przetargu najkorzystniejszą cenę (pomijając wykluczoną ofertę S-Sport), tj. 38,8 mln zł brutto. Nie da się za taką sumę całkowicie przebudować poczciwego Stadionu im. Pawła Waloszka, a jednak pierwsza faza uczyni z niego spełniający najważniejsze wymogi stadion żużlowy. Gorzej prezentuje się kwestia gry w piłkę nożną, ponieważ boisko będzie zdecydowanie za małe nawet na czwarty poziom rozgrywek.

Mostostal Zabrze GPBP ma za zadanie gruntownie odnowić główną trybunę z budynkiem administracyjnym. Kompletnie zburzona zostanie przeciwległa wschodnia strona, gdzie przewidziano zaplecze techniczne, w tym park maszyn. Pierwszy etap prac ma zakończyć się w drugim kwartale 2020 roku.

Stadion w Świętochłowicach

Reklama