Stadio San Paolo (III)

Pojemność42 000
Kraj Włochy
MiastoNeapol
KlubySSC Napoli
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Projekt Giancarlo Scognamiglio Architettura
Data projektu 2015

Reklama

Stadio San Paolo (III) – opis projektu

Koncepcja biura GSA pojawiła się w 2015 roku jako element szerokiej oferty skierowanej do SSC Napoli. Autorem oferty, reprezentującym nieujawnionego niemieckiego inwestora, była firma Pagliara Costruzioni.

Klub miał nie wykładać pieniędzy, miasto również. W zamian jednak operatorem byłby podmiot trzeci, a Napoli musiałoby związać się umową z operatorem jako najemca długoterminowy. Klub ostatecznie nie przyjął propozycji, choć niektóre jej elementy są zbliżone z podstawowymi założeniami Napoli.

Po pierwsze, stadion zmniejszyłby pojemność do poziomu 42 tysięcy miejsc. Po drugie, zyskałby bardzo szeroką infrastrukturę komercyjną – nawet 4 nowe piętra na zapleczu widowni, a do tego pas lóż na koronie trybun wzdłuż boiska. Po trzecie wreszcie, elewacja z poduszek ETFE oraz nowy dach miały dać nowoczesny wizerunek.

Jednak stadion w tej wersji rozbiega się z założeniami Napoli w kluczowej kwestii: odległości od boiska. Propozycja GSA zakłada stworzenie nowej bieżni, tymczasem klub chce układu wyłącznie dla piłki nożnej.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2015