Sinop Şehir Stadyumu

Pojemność10 000
Kraj Turcja
MiastoSynopa
KlubySinopspor
KategoriaProjekt realizowany
Koszt24,921 mln TL
Czas budowy12.2019 – ?
Projekt MVM Mimarlık Mühendislik

Reklama

Sinop Şehir Stadyumu – opis projektu

Kiedy w Synopie powstanie nowy stadion?

Początkowo w Synopie planowano budowę nowego stadionu na ok. 4000 osób, ale ostatecznie zdecydowano się na pojemność na poziomie 10 000 widzów. Nowa arena powstanie w miejscu starego stadionu miejskiego, który rozebrano latem 2018.

Budowa nowego obiektu ruszyła jednak dopiero pod koniec grudnia 2019. Koszt prac to niecałe 25 mln lir tureckich. Zakończenie robót zakładano na lipiec 2021, ale w maju 2021 zaawansowanie budowy szacowano na 65%. Ostateczny termin oddania do użytku nie jest jeszcze znany.

Jaki będzie nowy stadion w Synopie?

Projekt nowego stadionu został przygotowany przez pracownię MVM Mimarlık Mühendislik. Zakłada on budowę nowych trybun w kształcie litery U, które otoczą bieżnię od strony zachodniej, północnej i wschodniej. Na południowym łuku pozostanie jedynie wysoki mur.

Odnowiona bieżnia będzie posiadać tartanową nawierzchnię. Na całym obwodzie będą cztery tory, a na głównej prostej – sześć. Murawa boiska będzie hybrydowa i zostanie wyposażona w system podgrzewania.

Nowe trybuny będą w pełni zadaszone, wyposażone w składane krzesełka o barwie białej lub fioletowej, poukładane w mozaikę. Pierwsze rzędy będą podwyższone względem poziomu boiska. Trybuna główna z lożami znajdzie się po stronie zachodniej. W narożnikach stadionu staną cztery maszty oświetleniowe.

Reklama

Wizualizacje