Karaman Şehir Stadyumu

Pojemność15 000
Kraj Turcja
MiastoKaraman
KlubyKaraman Belediyespor
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztTRY 79.7 mln
Czas budowy24/07/2017 - 2021
Projekt Alper Aksoy Architects
Konstruktor Tümaş Türk
Wykonawca Meda Yapı, Gintek İnşaat

Reklama

Karaman Şehir Stadyumu – opis projektu

Nowy Stadion Miejski w Karaman zostanie wybudowany na powierzchni 57 000 m2 w dzielnicy Kırbağı. Teren nowego obiektu, zlokalizowany 6 km na wschód od centrum miasta, charakteryzuje się również obecnością uniwersytetu i kampusu mieszkalnego. Karaman to miasto w południowo-środkowej Turcji, położone w centralnej Anatolii, na północ od gór Taurus, około 100 km na południe od Konyi.

Projekt realizowany jest wspólnie przez miasto Karaman i Ministerstwo Młodzieży i Sportu Republiki Tureckiej. Ma na celu dostarczenie nowoczesnego i funkcjonalnego stadionu, który będzie mógł gościć międzynarodowe wydarzenia. Zaprojektowany zgodnie ze standardami UEFA, nowy obiekt będzie miał pojemność 15 tysięcy miejsc. Arena o wartości ok. 100 mln lir jest w budowie od 2017 roku.

Zaprojektowany przez zespół Alpera Aksoya obiekt przewiduje trybunę VIP dla 241 osób, 25 skyboxów oraz dwie oddzielne strefy hospitality. Do dyspozycji mediów będzie trybuna prasowa na 155 osób oraz sala konferencyjna na około 100. Pozostali goście i kibice będą mogli skorzystać z łącznie 417 miejsc parkingowych, zarówno naziemnych jak i wewnętrznych.

Konstrukcja obiektu, poprzez utrzymanie dwóch niskich trybun (północnej i południowej) ma na celu optymalizację wentylacji oraz nasłonecznienia naturalnego pola gry o wymiarach 74 x 112 m. Taki zabieg ma odzwierciedlać również cechy i ducha piłki nożnej, dzięki czemu bryła obiektu nabrała bardziej dynamicznego wyrazu.

Stadion to największa inwestycja w Karamanie po rozwoju szybkiej kolei w centrum miasta.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021