ANZ Stadium

Pojemność70 000
Kraj Australia
MiastoSydney
Kluby
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt$ 810 mln
Czas budowy06/2020 - 03/2023
Projekt Cox Architecture

Reklama

ANZ Stadium – opis projektu

Kompletna przebudowa ANZ stadium ma polegać na wyburzeniu dwóch dolnych poziomów trybun aż do wysokości 5. piętra zaplecza. W powstałej tym sposobem niecce mają zostać postawione nowe trybuny o dwóch poziomach, które wzdłuż boiska połączą się z ostatnim, trzecim balkonem.

Zmiana ma na celu przede wszystkim poprawę warunków oglądania meczów. Widzowie na długich trybunach przybliżą się do boiska o ok. 5 metrów, podczas gdy za bramkami zmiana będzie znacznie większa – o 18 metrów. Powstały tym sposobem układ widowni ma znacznie lepiej odpowiadać potrzebom fanów rugby i piłki nożnej.

Ponieważ zmieni się geometria trybun, a na trzecim poziomie zdemontowane zostaną najbardziej oddalone krzesełka, widownia docelowo ma spaść o ok. 15 tys. miejsc, tj. do 70 tysięcy. Wszystkie miejsca znajdą się pod dachem dzięki poszerzeniu istniejącego dachu. Wciąż oparty na tych samych stalowych łukach, zostanie on poszerzony znacząco i przykryty membraną. Pod nią, za bramkami, znajdą się niewielkie drzewa.

Cały stadion ma otrzymać gruntownie wymienione systemy i wyposażenie, nowe trybuny południowa i północna będą kryte lekką, aluminiową fasadą. Kibiców ucieszą z pewnością odmienione kompletnie publiczne przestrzenie, a podatników fakt, że przebudowa to rozwiązanie o prawie 500 mln $ tańsze niż budowa zupełnie nowej areny – a to planowano pierwotnie.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019