Íþróttamiðstöð við Engjaveg

Pojemność4 000
Kraj Islandia
MiastoSelfoss
KlubyUNF Selfoss
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztISK 5.112 mld / bln
Czas budowy?
Projekt Alark Arkitekta

Reklama

Íþróttamiðstöð við Engjaveg – opis projektu

Nie przejmujcie się karkołomną nazwą, to po prostu robocza nazwa „kompleks sportowy przy ul. Engjaveg”. Zespół obiektów w miasteczku Selfoss już istnieje, jednak miałby przejść całkowitą przebudowę, następującą w kilku fazach.

Założenia są proste: zachować wszystkie 6 boisk piłkarskich, a jednocześnie zapewnić infrastrukturę do dalszego rozwoju wszystkich sekcji klubu UMF Selfoss. To oznacza konieczność stworzenia nowej hali sportowej i osobnej gimnastycznej, które staną na północnym zachodzie kompleksu. Od południa nowe hale połączą się z krytym stadionem piłkarskim, funkcjonującym całorocznie.

Funkcję głównego stadionu na dobre obejmie centralne boisko naturalne. Dziś ma tylko jedną trybunkę, która docelowo zostanie przedłużona na całą długość boiska. Pole gry zostanie z kolei zabudowane ze wszystkich czterech stron (od północy biurami i salami konferencyjnymi), by potencjalnie pomieścić do 4 tys. widzów pod dachem.

W sumie zaplanowano aż 21,3 tys. m2 powierzchni użytkowej, w większości do użytku publicznego. Infrastruktura ma służyć m.in. uczniom pobliskiej szkoły średniej.

Kompleks zaplanowała pracownia Alark, znana w Islandii z architektury sportowej i kulturalnej. Całość może kosztować ponad 5 mld koron islandzkich (160 mln zł) i ma być realizowany etapami.

 

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019