Dalymount Park

Pojemność6 000
Kraj Irlandia
MiastoDublin
KlubyBohemian, Shelbourne
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2023 - 2025 ?
Data projektu 2018

Reklama

Dalymount Park – opis projektu

Jeden z najstarszych irlandzkich stadionów piłkarskich czeka na swoją największą dotąd przebudowę. Proces został rozpoczęty w 2015 roku, gdy Bohemian FC odsprzedał obiekt miastu, a samorząd zobowiązał się do przeprowadzenia prac.

W Phibsborough, na północy Dublina, dojdzie do dwóch fundamentalnych zmian. Po pierwsze, boisko zostanie obrócone o prawie 90 stopni, do osi północ-południe. Po drugie, na obiekt wprowadzi się drugi gospodarz, Shelbourne.

Efektem prac ma być zupełnie nowa, symetryczna arena z kompletem czterech trybun zamiast dotychczasowego, nieregularnego układu. Ponieważ miejsca na północy i południu jest bardzo niewiele, powstaną tam tylko maleńkie trybuny z 3 rzędami. Ogromna większość z planowanych 6 tys. widzów znajdzie się wzdłuż boiska.

Dzięki uwolnieniu dużej przestrzeni na wschodzie i zachodzie stadionu (poprzez obrócenie murawy) znajdzie się miejsce na obszerne powierzchnie użytkowe. Zamiast skupienia wyłącznie na aktywności komercyjnej, obiekt ma mieścić bibliotekę i sale do użytku lokalnej społeczności. Rozważane jest również stworzenie na obiekcie muzeum piłkarskiego.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2018