Bramall Lane

Pojemność41 300
Kraj Anglia
MiastoSheffield
KlubySheffield United
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Whittam Cox Architetcs

Reklama

Bramall Lane – opis projektu

Zgodnie z planem Sheffield United Bramall Lane ma urosnąć z dwóch stron. Po pierwsze, drugi poziom powstanie nad główną trybuną południową, która tym samym przerośnie wszystkie pozostałe tak pod względem pojemności (przybędzie 5400 miejsc), jak i wysokości.

Z zewnątrz mają ją charakteryzować półokrągłe kolumny kryjące klatki schodowe, a także okazałe przeszklenia, za którymi mają się kryć m.in. nowe sale konferencyjne. By zmieścić trybunę, klub usunie część parkingu i zamiast naziemnego stworzy dwupoziomowy (liczba miejsc spadnie z 310 do 250).

Druga część planu, na którą wstępne pozwolenie klub otrzymał jeszcze w 2009 roku, zakłada powiększenie wschodniej jednopoziomowej trybuny Kop o 3400 miejsc poprzez dołożenie rzędów do korony obiektu. Zmieni się całkowicie układ komunikacyjny. W południowo-wschodnim narożniku ma z kolei stanąć Business Enterprise Centre – pawilon komercyjny z częściowym widokiem na boisko.

Równolegle z analizą możliwości rozbudowy klub prowadzi też projekty mieszkaniowe, wycinające z bezpośredniego otoczenia stadionu miejsce w południowo-wschodnim i północno-wschodnim narożniku. Powstanie tam – odpowiednio – 45 i 52 mieszkania w budynkach o 3-4 kondygnacjach.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2017