Stadion Dinama Zagreb

Pojemność34 000
Kraj Chorwacja
MiastoZagrzeb
KlubyDinamo
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 60 mln
Czas budowy?
Projekt Otto Barić Jr.

Reklama

Opis: Stadion Dinama Zagreb

Następca niesławnego stadionu na zagrzebskim Maksimirze ma pozbyć się błędów swojego poprzednika, zapewniając Dinamu Zagrzeb infrastrukturę godną najsilniejszego zespołu Chorwacji. Kluczową zaletą dla kibiców ma być bliskość widzów i zawodników – trybuny spiętrzone na aż trzy poziomy mają zagwarantować dobrą widoczność.

Z kolei dla klubu piłkarskiego istotne będą miejsca dla najzamożniejszych widzów. Tu przewidziano w sumie ok. 3000 miejsc VVIP, z czego 2000 na zachodzie i 1000 na wschodzie kraju. To z nich przychody mają być najwyższe. Dla fanów niepełnosprawnych przygotowano z kolei 170 miejsc (+170 dla towarzyszy) rozłożonych na wszystkie trybuny.

Wyróżnikiem stadionu ma być jego fasada pokryta tysiącami wypukłych paneli. W boczną ścianę każdego z nich wbudowane będzie oświetlenie, dzięki czemu iluminacja będzie zmieniać się dla odbiorcy wraz z jego przemieszczaniem się. Front będzie najdyskretniej oświetlony, a boczne fragmenty – jaśniej. By zrównoważyć zwartą fasadę i ograniczoną wentylację, dach jest uniesiony, a to umożliwia jego indywidualne oświetlenie.

W obrębie samego stadionu przewidziano bardzo ograniczoną liczbę miejsc parkingowych (300 VIP i 30 VVIP), bezpośrednie otoczenie mają stanowić otwarte publiczne place. Według szacunków Dinama realizacja całego planu powinna zamknąć się w trzech latach.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021