Stadion Dinama Zagreb

Pojemność34 000
Kraj Chorwacja
MiastoZagrzeb
KlubyDinamo
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt€ 60 mln
Czas budowy?
Projekt Otto Barić Jr.

Reklama

Stadion Dinama Zagreb – opis projektu

Następca niesławnego stadionu na zagrzebskim Maksimirze ma pozbyć się błędów swojego poprzednika, zapewniając Dinamu Zagrzeb infrastrukturę godną najsilniejszego zespołu Chorwacji. Kluczową zaletą dla kibiców ma być bliskość widzów i zawodników – trybuny spiętrzone na aż trzy poziomy mają zagwarantować dobrą widoczność.

Z kolei dla klubu piłkarskiego istotne będą miejsca dla najzamożniejszych widzów. Tu przewidziano w sumie ok. 3000 miejsc VVIP, z czego 2000 na zachodzie i 1000 na wschodzie kraju. To z nich przychody mają być najwyższe. Dla fanów niepełnosprawnych przygotowano z kolei 170 miejsc (+170 dla towarzyszy) rozłożonych na wszystkie trybuny.

Wyróżnikiem stadionu ma być jego fasada pokryta tysiącami wypukłych paneli. W boczną ścianę każdego z nich wbudowane będzie oświetlenie, dzięki czemu iluminacja będzie zmieniać się dla odbiorcy wraz z jego przemieszczaniem się. Front będzie najdyskretniej oświetlony, a boczne fragmenty – jaśniej. By zrównoważyć zwartą fasadę i ograniczoną wentylację, dach jest uniesiony, a to umożliwia jego indywidualne oświetlenie.

W obrębie samego stadionu przewidziano bardzo ograniczoną liczbę miejsc parkingowych (300 VIP i 30 VVIP), bezpośrednie otoczenie mają stanowić otwarte publiczne place. Według szacunków Dinama realizacja całego planu powinna zamknąć się w trzech latach.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021